District Leadership Team
Rotary District 6690

District Governor
Maxey, Craig
Club: Reynoldsburg-Pickerington
Office: 614-866-4065

DG-Elect
Vaughan, Gary R.
Club: Columbus Short North
Office: 740-965-8020

DG-Nominee and AG Coordinator
Heiser, Steven L.
Club: Columbus
Office: (614) 271-5884

iPDG
Pyle, Shane A.
Club: Coshocton
Office: 740-622-3110

District Executive Secretary
Veverka, Frances M.
Club: Delaware
Office: 740 363 4496

District Treasurer
Vogelpohl, John L
Club: Hilliard
Office: 614-582-9438

District Membership Chair
Conley, Diane Jean
Club: Westerville Sunrise
Office: 614-579-3303

District Rotary Foundation Chair
Finley, Price
Club: Upper Arlington
Office: 614-227-8897

District Youth Service Chair
Mauro, Rosaria
Club: Dublin-Worthington
Office: 614-766-5625

District Public Image Chair
 
Clark, Christy J.
Club: Westerville
Office: 614-844-5429

Asst Governor (Area 1)
  Columbus, Columbus Short North, Olentangy, Worthington A.M.
Neely, Jack L.
Club: Newark

Asst Governor (Area 3)
  Delaware, Mount Vernon, Sunbury-Galena, Westerville
Small, George A. Jr.
Club: Mount Vernon
Office: 740-398-3459

Asst Governor (Area 4)
  Gahanna, Newark, Pataskala
Uhl, David A.
Club: Lancaster
Office: 740-652-7220

Asst Governor (Area 5)
  Hilliard, Lewis Center/Polaris, New Albany, Westerville Sunrise
Kleven, Thomas J.
Club: Olentangy

Asst Governor (Area 6)
  Circleville, Circleville Sunrise, Lancaster, Lancaster-Sherman
Hendren, Connie S
Club: Dublin-Worthington

Asst Governor (Area 7)
  Clintonville, Granville, Newark-Heath, Zanesville Daybreak
Knoesel, Sandra L.
Club: Columbus

Asst Governor (Area 8)
  Baltimore Ohio, Canal Winchester-Groveport Area, Reynoldsburg-Pickerington, Whitehall-Bexley
Roebuck, Catherine
Club: Canal Winchester-Groveport Area
Office: 614-920-6351

Asst Governor (Area 9)
  Chillicothe, Chillicothe, First Capital, Grove City, Pike County
Douglas, Jerry
Club: Olentangy
Office: 614-625-8247

Asst Governor (Area 10)
  Gallipolis, Ironton, Jackson, Portsmouth, Wellston
Ervin, Gregory A
Club: Jackson

Asst Governor (Area 11)
  Barnesville, Bethesda-Belmont-Morristown, Bridgeport, St. Clairsville, St. Clairsville Sunrise
Gerevics, Jennifer Lynne
Club: St. Clairsville
Office: 740-695-9910

Asst Governor (Area 12)
  Byesville, Cambridge, Coshocton, West Lafayette, Zanesville
Shackelford, Maryjane
Club: Zanesville Daybreak
Office: 740-453-6836

Asst Governor (Area 13)
  Athens, Athens Sunrise, Logan, Middleport Pomeroy, Nelsonville
Stotts, Jenny Rebekah
Club: Athens Sunrise
Office: 740-592-3255

Asst Governor (Area 14)
  Belpre, Malta-McConnelsville, Marietta, Marietta-Morning
Lukshin, Darlene A.
Club: Marietta - Morning
Office: 740-376-7431

Training Coordinator
Coffman, David W.
Club: Westerville

District Newsletter Editor
Colley, Julie Ann
Club: Westerville Sunrise
Office: 614-901-6409

DCO-District Comm. Officer
Brown, Michael R.
Club: Olentangy
Office: 786-218-0622